Günümüzün Sosyal Medya Pazarlamasının Olmazsa Olmazları

  • Nisan 15, 2016

Markanızı başarıya ulaştırmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için sosyal medyanın efektif şekilde kullanılması çok önemlidir. Sosyal medya; yalnızca markanızı ve kampanyalarınızı tanıtmakla kalmaz, aynı zamanda da müşterileriniz ile güncel bir iletişim kurmanızı sağlayarak müşterilerin size bağlılığını artırır.

Her pazarlama stratejisinin kendine özgü önemli noktaları olduğu gibi, sosyal medyanın da gerektiği gibi kullanıldığında sizi başarıya ulaştıracak bir takım önemli noktaları mevcuttur.

Müşterilerimize Kulak Veriyoruz

Sizler için hazırladığımız içerik programlarında, hedef kitlenizin hangi platformlarda yoğunlaştığını ve neler hakkında konuştuklarını her zaman takip ediyoruz. Yaptığımız paylaşımlar içerisinde tüketicilerin dikkatini çeken ve kendi hesaplarında da paylaştıkları kalıplar ve görseller mevcutsa, bu kalıplara ve görsellere odaklanmanın kullanıcılar tarafından samimiyet ile karşılanacağının farkındayız.

Sosyal Platformların Her Birine Farklı Bakış Açısıyla Yaklaşıyoruz

Her sosyal medya platformunun kullanıcı kitlesi ve kullanılma amacı birbirinden farklıdır. Örneğin, LinkedIn profesyonel kullanıcılar için
vazgeçilmez bir alanken, Twitter müşteriler ile anlık iletişim halinde olabilmek için birebirdir. Her platforma ayrı ayrı odaklanan bir sosyal medya stratejisinin markanızı başarıya ulaştırma ihtimali çok yüksektir.

Kaliteli İçerik Paylaşımlarına Özen Gösteriyoruz

Hangi sosyal medya platformuna ve hangi kullanıcı kitlesine odaklanmayı seçerseniz seçin kaliteli içerik paylaşımlarında bulunmak, her zaman en çok özen göstermeniz gereken basamaktır. İçeriklerimizi, niteliğin nicelikten daha önemli olduğunu göz önünde bulundurarak hazırlıyor ve müşterilerinizin de bu yaklaşıma olumlu geri dönüşlerini görüyoruz. .

Sosyal medya uzmanları, gerekirse içerik paylaşımlarının iki günde bire indirilmesini öneriyorlar . Zira her gün paylaşılmak üzere yüzeysel bir biçimde hazırlanmış bir içerik programı müşterilere kendilerine yeterince önem verilmediğini hissettirecek ve müşterilerin markanızdan uzaklaşmalarına sebep olacaktır.

Sosyal Medyada Başarıya Ulaşmak İçin Sabırlı Davranıyoruz

Sosyal medyada, sizi ilgiyle takip eden ve paylaşımlarınızla etkileşime geçen bir kullanıcı kitlesi zaman ve istikrar gerektirir. Bu nedenle, sosyal medyaya geçiş yaptığınız sürecin başlarında düşük sayıda erişim ve etkileşim oranlarının sizi sosyal medyadan soğutmasına izin vermeyin. İstikrarlı bir şekilde paylaşmaya devam ettiğimiz kaliteli içerikler size 3 ay gibi bir sürede daha fazla takipçi, 1 yıla yakın bir zamanda ise daha fazla satış olarak geri dönecektir.

En İyi Pazarlamacıların Kullanıcılar Olduğunu Biliyoruz

Sosyal medyanın, kullanıcıların yaptığı anlık paylaşımlar üzerine kurulu olduğunun bilincindeyiz. Paylaştığımız kaliteli içeriklerin, hedef kitle tarafından beğenilmesi durumunda kendi hesapları üzerinde paylaşılması ve sizi takip etmeyen kitlelere de ulaşması, siz neredeyse hiçbir çaba sarf etmeden kendi kendine ortaya çıkan bir pazarlama yöntemidir.

Her memnun müşteri gerek sosyal medya paylaşımları ile gerek birebir iletişim kurarak, markanıza yakın çevresinden ortalama 3 kişiyi kazandıracaktır. İçerikler sayesinde dikkatini çektiğimiz hedef kitlenin arama motorlarında markanızın adını yazma olasılıkları da artacak, bu da Google aramalarında ilk sayfada yer almanızı sağlayacaktır. Bu sebeple, mutlu müşteriler yaratmak en kolay ve etkili pazarlama stratejilerinden biridir.

Hedefimiz Marka İmajınızı Güçlendirerek Satışları Artırmak

Eğer tüm online çabaların odak noktası satışları artırmak ise, bu tutum zamanla müşterileri rahatsız etmeye başlayacaktır. Bunun yerine, çekme pazarlama stratejisi (Pull strategy) belirleyerek memnun müşteriler yaratmaya odaklanıyoruz. İçeriklerinizden memnun kalması sonucu kendi isteğiyle satışa katkıda bulunan bir müşterinin, markanıza besleyeceği samimiyet duygusundan dolayı sayfanıza geri dönme ihtimalinin yüksek olduğunun her zaman bilincindeyiz.

Markanıza Boomerang'ın 360 derece dijital çözümleri ile değer katmak ister misiniz? Bize Ulaşın