Dijital Reklamlar Kullanarak Hedef Kitle ile Nasıl Etkileşim Halinde Olunur?

  • Ekim 19, 2016

Dijital reklamcılık hala içeriğin bir şekli olarak görülse de hedef kitleye değer yaratmada bir fırsat olarak kullanılmalı. İçeriklerinizi tanıtmak için sosyal medya kanallarına ödenen reklamlar ile hedef kitlenize daha çok değer katmış ve daha olumlu bir şekilde markanızı konumlandırmış olacaksınız.

Geleneksel pazarlamaya kıyasla dijital pazarlama daha fazla hedefleme seçeneğine sahiptir. Bu sayede, reklamlarınızı hedefleriniz doğrultusunda doğru planlayarak potansiyel müşterilerinize değer katabilirsiniz.

• Facebook

Kullanıcılarınız hakkında topladığınız veriler sayesinde, doğru hedeflemeyle içerik pazarlamanızı Facebook reklamları üzerinden istediğiniz kitleye yapabilirsiniz.

Facebook reklamlarında tüm kullanıcıları hedeflemek yerine, istenilen reklamları sadece en uygun Facebook kullanıcılarına gösterecek şekilde hedeflemeler yapılmalıdır. Böylelikle, dijital reklamlar ile kullanıcılara faydalı içerikler sunarak, siteye uygun ziyaretçileri çekmiş ve bu kişileri potansiyel müşterilere çevirerek markamıza değer katmış oluruz.

• Twitter

Facebook’la benzer olarak Twitter’ı da içeriklerinizi uygun hedef kitleye sunmak için ücretli bir reklam kanalı olarak kullanabilirsiniz. Twitter kendi reklamları ile dört ana hedefleme seçenekleri sunar;

Takipçiler: Takipçilerinizin takip ettikleri kişilere göre oluşturduğunuz reklamlarla hedeflemenizi yapın.
Anahtar Kelimeler: Belirli konular hakkında tweetleyen kitleleri hedefleyin.
Kitlelere Özel: E-posta veri tabanınızı yükleyin ve bazı özel günlerine yönelik olarak (evlilik, mezuniyet, çocuk vb.) kullanıcıları hedefleyin.
Yeniden Pazarlama: Daha önce web sitenizde aktif olmuş olan kullanıcıları hedefleyin ve dönüşüm oranlarını izleyin.

Twitter’da uygun içerik kullanarak yeniden pazarlama yaparken, platformun reklam seçenekleri kullanılarak da doğru kullanıcıları hedefleyebilirsiniz.

İçerik Pazarlaması
+ Dijital Reklamcılık = Daha Sevimli Reklamlar

Hedefli dijital reklamların kitlenize nasıl değer kattığından yukarıda bahsettik. Reklamlarınızla doğru zamanda, doğru yerde ve doğru kişiye ulaştığınızdan emin olmanız çok önemli.

Dijital reklamcılığın
içerik pazarlama stratejisi ile bir arada olması önerilmektedir. İkisi de birbirleriyle etkili bir şekilde ve kitleniz için mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çalışırlar.

Boomerang İstanbul olarak, markalarımız için farklı platformlarda farklı amaçlara yönelik hazırladığımız reklamlar ile doğru hedef kitlelere ulaşıyoruz.

Markanıza Boomerang'ın 360 derece dijital çözümleri ile değer katmak ister misiniz? Bize Ulaşın