FACEBOOK CANLI YAYINI 360 DERECE VİDEO İLE BULUŞTURUYOR

  • Aralık 13, 2016

Facebook yine inanılmaz bir yenilikle karşımızda! Facebook, 360 derece video özelliğini canlı yayın ile birleştiren Live 360 servisini kullanıcılarına duyurdu.

Analistlerin, 2017 yılının canlı video yılı olacağına dair öngörülerde bulundukları şu dönemde, Facebook’un böyle bir yeniliği sunması yine şaşırtmadı. Live 360’ın tanıtımı ile Facebook’un sanal gerçeklik vizyonu daha da ileriye doğru bir adım atıyor.

360 derece videoların sanal gerçeklik alanınındaki en önemli yapı taşlarından biri olduğu ve giderek popülerleştiğini düşünürsek, Facebook‘un mantıklı bir adım attığı ve bu özelliğine daha fazla yatırım yapacağı ortada. Facebook, yayınların 360 derece olmasından dolayı içeriklerin oldukça sürükleyici olacağına dair vurgu yapıyor.

Facebook, canlı yayın video özelliği ile insanların şu an dünyada olup bitenleri anında izlemesine olanak sağlarken; bu özelliğini 360 derece video ile güçlendirmenin peşinde. Böylelikle, Live 360 ile markalar kullanıcılarına daha sürükleyici bir canlı yayın deneyimi sunacaklar. Buna ek olarak, markalar takipçilerine bu özellik sayesinde, özgürce yeni içerikler sunabilecekler.

Peki, Facebook sunduğu bu servisi nasıl test edecek? Facebook, Live 360 denemelerini National Geographic’in Utah’ta bulunan astronotların eğitim için kullandığı tesislerde sürdürüyor. Kullanılan bu tesis, Mars’a gidecek astronotların araştırma alanı ve Facebook Live 360 özelliğini ilk kez bu alanda kullanacak.

facebook live 360
Facebook, gelecek aylarda sadece belli sayfaların canlı yayın yapmasına olanak sağlayacak ve kesin tarihini söylemese de 2017 içerisinde tüm Facebook kullanıcıları için kullanıma açacak.

Boomerang İstanbul olarak, Facebook’un yeni getirdiği bu özellikle güzel işlere imza atacağımızı düşünmekteyiz. 2017 yılında bu özelliği markalarımıza yönelik kullanmak için sabırsızlanıyoruz!

Markanıza Boomerang'ın 360 derece dijital çözümleri ile değer katmak ister misiniz? Bize Ulaşın