FACEBOOK MOBİL REKLAMI CREATIVE HUB İLE BULUŞTURUYOR

  • Aralık 06, 2016

Facebook, Creative Hub’ı ilk kez Cannes Lions’da duyurmuş ve 30 reklam ajansı için denemeye açmıştır.  Facebook Creative Hub’ı herkesin kullanımına sunduğunu geçtiğimiz günlerde duyurdu! Peki, bu Creative Hub nedir ve ne işe yarar?

Creative Hub ve İlham Galerisi, ajans ve marka tarafında veya Facebook/Instagram reklamları yaratma sürecinde olan hemen hemen herkesin kullanabileceği ve mobil reklam üretimini kolaylaştıran bir platform. Aynı zamanda, Facebook ve Instagram için içerik üretimlerine olanak sağlayan bir araç olan Creative Hub sayesinde içeriklerinizin mobilde nasıl görüneceğini kolayca görebileceksiniz. Creative Hub’da markaların ve ajansların öne çıkan yaratıcı içerik örneklerine İlham Galerisi’ne artık bu linkten ulaşabileceksiniz. Buna ek olarak, Creative Hub’ın yardımıyla yeni platform ve yazılımları rahatça deneyebilme fırsatına sahip olacaksınız.

Mobil alanda daha fazlasına ve yaratıcı içeriklere ulaşmayı hedefleyen ajans, reklam veren ve pazarlama yetkilileri için güzel bir haber olduğu aşikâr!

facebookcreativehub

Creative Hub sayesinde kullanıcılar hem farklı formatlarda reklam türlerini görebilecek hem de başkalarının yaptığı yaratıcı işleri de inceleme şansı bulabilecekler. Böylelikle, Facebook ve Instagram reklamlarının toplu bir şekilde arşivinin tutulduğu platform yaratılmış olacak. Creative Hub üzerinden, hedef kitle stratejileri hakkında ipuçları alabilecek ve reklamlarınızı yayına çıkmadan test edebileceksiniz.

Boomerang İstanbul olarak, mobil pazarlamanın her geçen gün daha da hızlı geliştiği için bu platformun oluşturduğu konusunda hemfikiriz. Buna ek olarak, Dünya genelinde günde 1 milyardan fazla insanın Facebook‘a mobilden bağlandığını baz alırsak Facebook‘un mobil reklama teşvik eden bir platform sunması kaçınılmazdı. Markalarımızın takipçileriyle daha anlamlı bağ kurmalarına yardımcı olabilmenin en yaratıcı yolun Creative Hub’ı kullanmak olduğunu düşünüyoruz.

Markanıza Boomerang'ın 360 derece dijital çözümleri ile değer katmak ister misiniz? Bize Ulaşın