FACEBOOK SAYFALAR İÇİN FARKLI ŞABLONLAR TEST EDİYOR!

  • Kasım 16, 2016

Facebook Sayfaları’nı gezerken hep aynı şablonu görmekten sıkılmadınız mı? Her sayfanın görüntüsünün birbirine benzediğinin siz de farkındasınız. Facebook da, Sayfalar için farklı ve değişik şablonlar geliştirmek için testlerine başladı.

Böylelikle, markalar Facebook’un test ettiği şablonlar arasından hem seçim yapabilecek, hem de sayfalarındaki bilgilerini kaybetmeyecek. Peki bu süreç nasıl işliyor?

İlk önce, Ayarlar’a gidip ve ardından sol taraftaki ‘Sayfayı Düzenle’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Karşınıza aşağıda gördüğünüz gibi ‘Şablonlar’ listesi çıkacak ve buradan da Facebook’un belirlediği kalıpları seçip düzenleyebileceksiniz.

FACEBOOK SAYFALAR İÇİN FARKLI ŞABLONLAR TEST EDİYOR!

Markanızın kimliğine uygun aşağıdaki şablonların arasından seçim yapabileceksiniz.

• Standart
• Profesyonel Hizmetler
• Mekanlar
• Politikacılar
• Restoran ve Kafeler

facebook sayfalar

‘Profesyonel Hizmetler’
şablonundan örnek vermek gerekirse; bu şablonu seçtiğinizde ilk önce ana sayfanızın nasıl gözükeceğini seçeceksiniz. Ondan sonraki adımda ise, sayfanızın yan tarafında ana butonlardan başka farklı buton seçeneklerini inceleyebilme fırsatınız olacak.

facebookfacebook sayfalarfacebook sayfalar

İstediğiniz şablonu seçtikten sonra, ‘Şablonu Uygula’ butonuna tıklayıp yeni temanızla artık sayfanızı kullanmaya başlayabileceksiniz. En son adımda ise, sayfa ayarlarında seçtiğiniz şablonu ve mevcut sekmelerinizin değişmediğini görmüş olacaksınız.

Boomerang İstanbul olarak, Facebook’un bu güncellemesinin biran önce hayata geçmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Böylelikle, sayfalarını yönettiğimiz markalarımızın sektörlerine göre değişik kalıplar kullanabileceğiz.

Markanıza Boomerang'ın 360 derece dijital çözümleri ile değer katmak ister misiniz? Bize Ulaşın