Facebook Sayfanızla Etkileşime Geçenleri Hedeflemeyi Planlıyor

  • Kasım 18, 2016

Facebook, reklam kampanyalarınızda daha önemli etkilere sahip olabilecek yeni reklam hedefleme seçeneklerini test etmeye başladı.

Artık, Facebook Reklam Yöneticisi’nin kitle bölümüne gidip ‘Hedef Kitle Oluştur‘u tıkladıktan sonra en altta “Facebook’ta Etkileşim” butonunu göreceksiniz. Bu yeni sekmede etkileşime geçmek istediğiniz hedef kitle listesini oluşturabileceksiniz. Böylece sadece sizin belirleyeceğiniz hedef kitleyle iletişime geçmiş olacaksınız!

Bu yeni opsiyonun, Facebook’ta reklam veren markalar için önemli potansiyele sahip olacağını düşünüyoruz. Markalar artık sayfalarında etkileşime geçen takipçileri hedef kitle olarak gösterebilecek. Bu yeni opsiyonda sunulması planlanan bazı seçenekler ise şöyle:

• Sayfanızla etkileşime geçen herkes (Sayfanızı ziyaret eden, Sayfanızın içeriğiyle veya Facebook’ta veya Messenger’da reklamlarla etkileşime geçen herkesi içerir)
• Sayfanızı ziyaret eden herkes
• Herhangi bir içerik veya reklamla etkileşimde bulunan kullanıcılar
• Herhangi bir call to action butonuna tıklayan kullanıcılar
• Sayfanıza mesaj gönderen kişiler
• Sayfanızı veya herhangi bir içeriğinizi kaydettiren kullanıcılar

Bu etkileşimlerin devam süresi, günlük, haftalık hatta yıllık bile olabilecek; böylece, geçen hafta veya son altı ay içinde Sayfanızı ziyaret eden tüm kullanıcılardan oluşan bir kitle oluşturabileceksiniz.
Bu yeni hedefleme türünü farklı yollardan uygulama imkânınız olacak. Paylaştığınız içerikle gerçek anlamda ilgilenen kişileri hedefleyebilecek, böylece daha ilgi çekici bir kitleye ulaşabileceksiniz. Ayrıca, bu yeni hedefleme türü ile daha ayrıntılı bilgi edinebilecek, hedef kitlenize daha net odaklanabilecek ve daha spesifik reklamlar oluşturmanıza yardımcı olacak.
Reklam vermek istediğiniz içeriğin kitlesini istediğiniz gibi belirleyebilme şansınız olacak! Örneğin, hem geçen yıl Sayfanızı ziyaret eden kişilere hem de bu kişilere benzer kullanıcılara göre özel hedefleme yapıp istediğiniz hedef kitleye ulaşabileceksiniz.

Boomerang İstanbul olarak, Facebook’un yeni reklam platformunun hedef kitle ile daha fazla etkileşime geçebilmenin ilginç bir yolu olacağını düşünüyoruz. Ayrıca, bu yeni özelliği bir an önce kullanmak için sabırsızlanıyoruz!

Markanıza Boomerang'ın 360 derece dijital çözümleri ile değer katmak ister misiniz? Bize Ulaşın