INSTAGRAM SNAP’LEŞMEKTE KARARLI!

  • Kasım 25, 2016

Instagram yeni güncellemeleriyle Snap’leşmeye devam ediyor. En son güncellemesiyle Snapchat kullanıcılarını kendi tarafına çekmekte kararlı.

Hergün Snapchat’i 150 milyon, Instagram’ı ise 300 milyon kullanıcı kullanmaktadır. Snapchat kullanıcılarının yaklaşık 25-30 dakika; Instagram kullanıcılarının ise yaklaşık 21 dakika uygulamada vakit geçirdiklerini baz alırsak, Instagram’ın günde geçirilen dakika miktarını arttırma peşinde olduğunu söyleyebiliriz.

instgram ve snapchat

Yeni güncelleme ile Snapchat’teki gibi hikâyenizde paylaştığınız fotoğrafları arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz. Buna ek olarak Instagram’da gruplar oluşturarak çektiğiniz fotoğraf ya da videoları gruptaki arkadaşlarınıza da yollayabileceksiniz. Grup oluşturmak aslında bakıldığında Snapchat’te olmayan bir özellik. Böylelikle, Instagram’ın az da olsa Snapchat’ten kendini ayrıştırdığını görüyoruz.

instagram snapchat postinstgram snapchat tasarımlarıfacebook ve instagram

Daha herkes için kullanıma açılmış olmasa da, bu yeni güncelleme ile Instagram, Live özelliğini de uygulamaya ekliyor. Facebook’ta olduğu gibi burada da Live videolar çekebilecek takipçilerinizle etkileşime geçebileceksiniz. Facebook Live’da olduğu gibi canlı yayında bulunan “beğen” reaksiyonları bulunup, takipçileriniz videolarınıza tepki verebilecek.

Boomerang İstanbul olarak, Instagram Live özelliği herkes tarafından kullanılmaya başladığında, markalarımızda da kullanmak can atıyoruz. Ayrıca, Snapchat’in bu yeni özelliklere nasıl karşılık vereceğini de merakla bekliyoruz.

Markanıza Boomerang'ın 360 derece dijital çözümleri ile değer katmak ister misiniz? Bize Ulaşın