INSTAGRAM STORIES’DE REKLAM DÖNEMİ

  • Mart 14, 2017

Bir yıldan biraz daha fazla bir zaman önce, Instagram fotoğraf akışını işletmeler için açmıştı. Böylelikle, küçük ve büyük işletmelerin fotoğraf akışında reklam vermeye başladığını biliyoruz.

Şimdi ise, Instagram’a gelen ‘Instagram Stories Ads’ ile Instagram reklamcılığı başka bir boyut kazanıyor.

Instagram’ı satın alarak daha da büyüyen Facebook’un yaptığı açıklamaya göre, her gün 150 milyon kullanıcı Instagram hikayelerinde paylaşım yapıyor. Bu rakam, Instagram’ın günlük kullanıcı sayısı olan 300 milyonun yarısını oluşturuyor.

Instagram Stories reklamları

Her ne kadar en başta sadece L’Oreal, Nike, AirBnb gibi belirli markaların kullanımına açık olduysa da, bu yeni özellik artık global olarak tüm işletmelere açık hala getirildi.

Instagram Stories reklamları, markaların hedef kitlelere fotoğraf ve videolar ile daha kolay ve sağlam bir şekilde ulaşmasını kolaylaştırıyor.

Instagram Stories reklamları

Instagram Stories reklamları, Snapchat’te verilen reklamlara oranla daha başarılı olacağa benziyor. Bunun sebebi ise, 2007 yılında Instagram’ı satın alan Facebook’un, Snapchat’in sahip olduğu verilerden çok daha fazla istatistiki veriye sahip olması nedeniyle markaların hedef kitlelerini belirleme, bu kitlelere ulaşma ve ölçümleme yeteneğine sahip olmasıdır.

Instagram Stories reklamları, resmi olarak tüm işletmeler için kullanıma açık hale getirildi. Artık tüm markalar Marketing API, Power Editor ve Ads Manager’da Instagram Stories reklamlarını kullanmaya başlayabilir.

Boomerang İstanbul olarak, ayda 600 milyon aktif kullanıcının Instagram kullandığını düşündüğümüzde, Instagram Stories reklamlarını ilgili hedef kitleye kolaylıkla ulaşacağını ön görüyoruz. Biz de bu yeni reklam modelini bir an önce kullanmak için sabırsızlanıyoruz!

Markanıza Boomerang'ın 360 derece dijital çözümleri ile değer katmak ister misiniz? Bize Ulaşın