INSTAGRAM’DA ALIŞVERİŞE ÇOK AZ KALDI!

  • Kasım 03, 2016

Instagram, online alışveriş deneyimini bir başka boyuta taşımaya hazırlanıyor! Uygulama üzerinden 3. parti uygulamaları kullanmadan direkt alışveriş yapmayı kim istemez?

Online alışveriş trendinin son dönemlerde arttığını göz önüne alırsak, Instagram bu yeni özelliği ile online alışverişte çığır açacak. Uygulamadan çıkmadan, markaların paylaşımlarında beğendiğiniz ürünü detaylı bir şekilde inceleyebilecek ve sonrasında isterseniz Instagram‘ın içinden satın alabileceksiniz. Bu paylaşımlarda, birden fazla ürün gösterilmesi ve satın almaya yönlendirilmesi de planlanmakta. Her bir ürüne tıkladığınızda, o ürünün detaylarını inceleyebilecek ve fiyatını görebileceksiniz. Böyle bir alışveriş deneyimi yaşamayı kim istemez ki

Buradaki en güçlü iç görülerden biri ise Instagram kullanıcılarının yaklaşık 50%’si en az bir markayı takip ederken; 60%’nın da yeni ürün ve servisleri Instagram üzerinden keşfetmeleri. Böylelikle, kullanıcılar keşfettikleri yeni ürünleri uygulama üzerinden daha derinlemesine deneyimlemiş oluyorlar. Instagram da, bu deneyimi bir üst seviyeye çıkarmayı planlayarak kullanıcılarına benzersiz bir deneyim yaşatmış olacak. Instagram, bu yeni deneyimi Kate Spade, JackThreads ve Warby Parker dahil 20 Amerika bazlı perakende satış şirketlerinde test ederek uygulamaya başlayacak. İlerleyen dönemlerde bu özelliğin başka sektör ve ülkelerde de uygulamaya gireceği kaçınılmaz!

INSTAGRAM’DA ALIŞVERİŞE ÇOK AZ KALDI!

Euromonitor’un verilerine dayanarak belirtmeliyiz ki önümüzdeki yıllarda online alışveriş daha da çok revaçta olacağa benziyor.

Boomerang İstanbul olarak, bu yeni özelliğin Türkiye’de de tutacağını düşünüyor ve gelişmeleri sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz

INSTAGRAM’DA ALIŞVERİŞ

Markanıza Boomerang'ın 360 derece dijital çözümleri ile değer katmak ister misiniz? Bize Ulaşın