LinkedIn'de Aktif Olmanın Önemi

  • Şubat 16, 2016

LinkedIn’de aktif olmak kariyeriniz açısından sanıldığından daha önemlidir. Markanız için sosyal medya mecralarını aktif olarak kullanmanız, markanızı tanıtmak ve tüketici kitlenizi artırmak açısından oldukça önemlidir. Aktif kullanılan sosyal medya mecraları, tüketicileriniz ile ara vermeden iletişim içinde olmanızı ve tüketicilerinizin markanız ile ilgili bilgilere her zaman erişiminin olmasını sağlar. Bu nedenle aktif içerik paylaşımları ve marka sayfalarınızda güncel bilgilerinizin yer alması, markanızın olası yeni müşterilere çekici gözükmesini sağlayacaktır.

Twitter, Facebook ve Instagram’da istikrarlı içerik paylaşımları yeni tüketicilere ulaşmak ve var olan müşterilere markanızı devamlı hatırlatmak için oldukça yararlı iken, markanızı hedeflediğiniz biçimde tanıtmak için en doğru adres LinkedIn olacaktır.

 LinkedIn şirketinizin kariyer planları, gelecek stratejileri, vizyonu ve misyonu gibi pek çok profesyonel bilgiyi paylaşarak markanız için diğer sosyal medya mecralarında oluşturamayacağınız bir imaj yaratmanızı sağlar. Markanıza, tüketici sıfatından fazlası ile yaklaşmak isteyenlerin bakacağı ilk dijital ortam LinkedIn olacaktır. LinkedIn, Google aramalarında istisnasız bir şekilde ilk sayfadaki ilk üç başlıktan biridir. Markanız hakkında bilgi almak isteyenlerin LinkedIn sayfanızı kesinlikle ziyaret edeceğinden emin olabilirsiniz. Bu nedenle markanız ile ilgili bilinmesini istediğiniz her şeyi LinkedIn sayfanızda görülebilir bir hale getirmelisiniz.

 LinkedIn’in sayfanızı oluştururken size yönelteceği anket sorular markanızı en iyi biçimde tanıtmanızı sağlamaya yöneliktir. Böylece yalnızca LinkedIn’de istenilen bilgileriniz mevcut olsa bile dışarıdan profilinize göz atan bir kullanıcı, markanız hakkında başka sosyal platformlardan öğrenemeyeceği pek çok bilgiye erişecektir. Bunun yanı sıra markanızın katılım gösterdiği projeleri, gönüllü etkinlikleri ve markanızın olumlu yönlerini ön plana çıkaracak, etkili olacağını düşündüğünüz genel bilgileri paylaşmanız da yararlı olacaktır.

 LinkedIn, ilgi alanlarınız ve ilerlemek istediğiniz yön doğrultusunda size kritik isimler ve kuruluşlar önerecektir. Böylece yalnızca Twitter ve Facebook’ta bulamayacağınız bir sosyal ağa katılmış olmakla kalmayacaksınız, aynı zamanda markanızı ilerletmek istediğiniz alandaki gelişmeleri global bir bakış açısıyla takip etme fırsatını yakalamış olacaksınız.

 LinkedIn’in önerdiği seminerler ve makaleler çalışanlarınızı daha verimli bireyler haline getirecek ve iş alanınızla ilgili kendilerini geliştirmelerini sağlayacaktır.

 LinkedIn, Twitter ve Facebook’a oranla oldukça profesyonel bir kullanıcı kitlesine sahip olduğu için, markanız ile bu platformdan iletişime geçen tüketicilerin de markanızın olumlu özelliklerine veya sorunlarına daha profesyonel ve dikkate alınmaya değer bir yaklaşımı olacaktır. Markanız ile ilgili haberleri ve görüşleri LinkedIn’den takip etmeniz size farklı bir
bakış açısı katacaktır.

 LinkedIn üzerindeki her bağlantınız sizin için potansiyel anlaşmalar ve yeni projeler anlamına gelmektedir.
Özetle diğer sosyal medya mecraları ile karşılaştırıldığında LinkedIn’nin sahip olduğu profesyonel yaklaşım sebebiyle LinkedIn’de aktif olmanız markanızın iş dünyasında tanınan bir isim olması açısından oldukça önemlidir.

Özetle diğer sosyal medya mecraları ile karşılaştırıldığında LinkedIn’nin sahip olduğu profesyonel yaklaşım sebebiyle LinkedIn’de aktif olmanız markanızın iş dünyasında tanınan bir isim olması açısından oldukça önemlidir.

Markanıza Boomerang'ın 360 derece dijital çözümleri ile değer katmak ister misiniz? Bize Ulaşın