MARKALAR NEDEN SANAL GERÇEKLİK’İN PEŞİNDE?

  • Ekim 20, 2016

Günümüzde sanal gerçeklik trendlerinin giderek arttığını görüyoruz. Özellikle Google, Samsung, Facebook gibi dev markalar bu yeni trendi hayata geçirmiş durumda…

Peki, sanal gerçeklik neden bu kadar önem kazandı?

Markalar, sanal gerçeklik reklamları ile kullanıcıların farklı tarzda hazırlanmış olan içeriklerini derinlemesine deneyimleyebiliyor ve bu içeriklerle olan etkileşimini daha anlamlı hale getirebiliyorlar.

Ayrıca sanal gerçeklik uygulamaları, markaların kullanıcılarla olan bağlılığını en üst düzeye çıkarmış oluyor. Bu da sanal gerçekliğin büyüleyici içerikler yaratabilen başlıca kanallardan biri olduğunu gösteriyor.

Sanal gerçekliğin hikaye anlatımından (story telling) farkı; hayal, empati ve üç boyutlu gibi terimleri ön plana çıkartarak kullanıcılara sunması…

Oculus Touch

Facebook’un yaklaşık iki yıl önce Oculus VR’ı satın alması da sanal gerçekliğin (VR) baskın ve dev bir platform haline geleceğini gözler önüne seriyor. Bu platformu daha da ilgi çekici ve sürükleyici hale getirmek için geçtiğimiz günlerde Oculus Connect 3 lansmanında Touch VR gözlüğü tanıtıldı.

Oculus VROculus Connect 3

Zuckerberg lansmanda, VR gözlüğü ve dokunmatik kontrol kumandası (Santa Cruz Prototype) sayesinde Facebook çalışanlarının avatarlarıyla sohbet ederek sanal gerçekliği başka bir boyuta taşıdı.

santa cruz prototypesanta cruz prototype vr oculus

Siz de arkadaşlarınızla VR ortamında yer veya zaman kısıtlaması olmaksızın istediğiniz yere ışınlanabilmeyi istemez miydiniz? Santa Cruz Prototype sayesinde, arkadaşlarınızla dilediğiniz ortamda oyun oynayabilir, video izleyebilir ve selfie’ler çekip Facebook’ta paylaşabilirsiniz. Bu da, Facebook’un sanal gerçeklik vizyonunun giderek daha ilgi çekici olacağının göstergesi.

Boomerang İstanbul olarak, sanal gerçeklik uygulamalarının gün geçtikçe cazibe merkezi haline geleceğini ve markalar tarafından daha çok kullanacağını ön görüyoruz. Facebook’un bu trendi daha farklı nasıl kullanacağı ve kendini geliştireceği ise merak konusu!

Markanıza Boomerang'ın 360 derece dijital çözümleri ile değer katmak ister misiniz? Bize Ulaşın