PINTEREST’IN 3 FARKLI REKLAM MODELİ İLE TANIŞIN!

  • Kasım 09, 2016

Pinterest, uygulamaya özel reklam modellerini markalara yaklaşık 2 yıl önce sunmuştu. Bunun sonrasında reklam modellerinde bir gelişme görmedik. Tabii bu süreçte Pinterest bazı iyileştirmeler de yaparak reklam veren markaların uygulamayı daha da sık kullanmasını sağladı.

Pinterest, Pin’lemeyi daha kolay hale getirmek ve reklam türlerini güçlendirmek için 3 yeni modeli Amerika ve İngiltere’deki markalara sunuyor. İlerleyen zamanlarda, bu reklam modellerinin diğer ülkeler için de kullanıma açılması bekleniyor.

Bu yeni reklam modelleri; One-Tap Pins, Video Pins ve App Pins olmak üzere 3 farklı modelden oluşuyor. Bunların sayesinde, markalara iyileştirilmiş ve kolay kullanımlı Pin’ler sunuluyor.

PINTEREST’IN 3 FARKLI REKLAM MODELİ İLE TANIŞIN!PINTEREST’IN 3 FARKLI REKLAM MODELİ İLE TANIŞIN!-2

One-Tap Pins: Adından da anlaşılacağı üzere One-Tap Pins modelinde tek bir tıkla marka ile ilgili istediğiniz bilgiye ulaşabileceksiniz. Pinterest uygulamasında herhangi bir Pin’e tıkladığınızda direkt web sitesine yönlendirileceksiniz.

Video Pins: Uygulamadan ayrılmadan video izlemek istemez misiniz? Artık Pinterest’te bu mümkün! Markaların paylaştığı ve reklam verdiği videoları uygulama içinde izleyebileceksiniz. Ayrıca Pinterest’teki videolar sayesinde ürünler hakkında bilgi edinebilecek hatta onları satın alabileceksiniz.

App Pins: Bu modelin bilhassa uygulaması olan markalara ve geliştiricilere özel hazırladığını görüyoruz. Pin’deki bağlantı linkine tıkladığınız anda uygulamayı indirebilir ve hemen kullanmayı kullanmaya başlayabilirsiniz. AppStore’da ya da Google Play’de uygulaması olan markalar bu özellik sayesinde reklam vererek daha fazla kullanıcıya ulaşmış olacaklar.

Boomerang İstanbul olarak, Pinterest’in yeni reklam modellerinin başarılı olduğunu düşünüyoruz. Ancak ülkemizde Pinterest kullanım rakamlarına baktığımızda Türkiye için çok da efektif olacaklarını söylemek mümkün görünmüyor.

Markanıza Boomerang'ın 360 derece dijital çözümleri ile değer katmak ister misiniz? Bize Ulaşın