Snapchat Kullanıcıları Artık Günde 10 Milyar Video İzliyor!

  • Mayıs 03, 2016

Snapchat kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu, ‘My Story’ sayfalarını doldurmak amacıyla her gün onlarca video çekiyor ve arkadaşlarıyla paylaşıyorlar. Snapchat, yakın bir tarihte 100 milyondan fazla kullanıcının 3’te 1’nin günlük olarak video paylaşımında bulunduğunu açıkladı.

İstatistiklerin gizli tutulması sebebiyle isimlerini açıklamak istemeyen Snapchat çalışanları, 2016 Şubat ayında 8 milyar olan video izleme sayısının, Nisan ayı itibariyle 10 milyara ulaştığını açıkladı. Bu açıklamaya gidilmesinin sebebi ise, Snapchat’in misyonunun içerisinde yalnızca içeriklerden yararlanmak isteyen kullanıcılara değil, içerik yaratmak ve paylaşmaktan da aynı şekilde zevk alan kullanıcılara da hizmet etmek olduğunu belirtmesi.

Kullanıcılarına zaten tanıdık gelecek olan Snapchat arayüzü ise kullanılması oldukça basit 3 ekrandan oluşuyor. Uygulama açıldığında, kullanıcıların karşısına ilk çıkan ekran filtre seçimi yapılmasına da olanak veren kamera ekranı oluyor. Sağ ve sol taraflarda kalan ekranlar ise video ve fotoğraflarınızı ister My Story’ye ister seçtiğiniz arkadaşlarınıza göndermenize ve geçmiş sohbetlerinizi görüntülemenize olanak sağlıyor. Bu basit tasarım ise Snapchat’in canlı videolar için en çok tercih edilen sosyal ağ olmasına yol açıyor.

Geçtiğimiz tarihlerde, dijital pazarlama ve reklam konusunda liderliği elinde bulunduran Facebook, en yakın rakiplerinden biri olan Snapchat’i örnek alarak canlı video eklentisi getirdi. Ancak kullanıcılar anlık paylaşımlar için Snapchat’i tercih etmeye devam ediyor.

Sosyal medya uzmanı Robert Pack, Snapchat’in bu başarısını ise fotoğraf ve video paylaşımlarının sohbetin bir parçası olmaktan çok, sohbeti oluşturan ana element olmasına bağlıyor. Snapchat, dijital dünyanın bir parçası olan kullanıcıların, her anlarını çevreleriyle paylaşma arzularına birebire hitap ediyor.

Öte yandan Facebook ve Twitter, site istatistiklerini açıklamıyorlar ve bunun yerine kullanıcıların site üzerinde geçirdikleri zamana odaklandıklarını söylüyorlar.

Markanıza Boomerang'ın 360 derece dijital çözümleri ile değer katmak ister misiniz? Bize Ulaşın