Twitter Hesabınızı Nesli Tükenen Kuşlara Bağışlayın

  • Ağustos 15, 2016

Artık dünyanın en ünlü kuşundan yararlanarak tehlikedeki kuşlara yardım etmek mümkün.

Daha sağlıklı ve yeşil bir dünya yaratmak için uğraşan sivil toplum kuruluşu Conservation International’ın Japonya ayağı nesli tükenmekte olan kuşlara yardım amaçlı Donate 4 Birds kampanyasını açıkladı.

Geçtiğimiz yıllarda Harrison Ford ve Julia Roberts gibi isimlerle çalışarak çeşitli yardım kampanyalarına imza atan dünyaca ünlü kuruluş, bu kez de sosyal medyanın kitleler üzerindeki etkisini önemini benimseyerek Twitter’ı bünyesine katmaya karar verdi.

Kampanya kapsamında, mikro siteye giriş yaptıktan sonra ister maddi bağışta bulunabiliyor ister, Twitter hesabınızı bağışlayabiliyorsunuz. Böylece çevreci topluluk, belirli aralıklar ile sizin Twitter hesabınız üzerinden konuyla ilgili Tweet’ler gönderme hakkına sahip oluyor. Tweet’ler sizin daha önceden seçtiğiniz ve bağış yaptığınız nesli tükenen kuş türü ile ilgili oluyor. Böylece kuruluş, dijital çağa uygun bir şekilde farkındalık yaratmak amaçlı gönüllü kullanıcıların Twitter hesaplarından yararlanmış oluyor!

Conservation International’in marka elçileri yaratmak için bu sıra dışı yaklaşımı Boomerang İstanbul Sosyal Medya ekibi olarak bizi çok etkiledi; zira kişilere ulaşmak için günlük hayatımızın parçası haline gelen platformların ne kadar yaratıcı şekillerde kullanılabileceğini bir kez daha görmüş olduk.

Geride bıraktığımız 2015 senesinde Boomerang olarak Ege Yapı için hazırladığımız ‘Doğada İzin Kalsın’ sosyal sorumluluk projesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye ise buradan ulaşabilir, Facebook üzerinden de katkıda bulunabilirsiniz.

Markanıza Boomerang'ın 360 derece dijital çözümleri ile değer katmak ister misiniz? Bize Ulaşın