Twitter Profilinizi En İyi Şekilde Kullanabilmeniz İçin 5 Püf Nokta!

  • Temmuz 07, 2015

Twitter profiliniz üzerinden kendinizi istediğiniz şekilde ifade edebilirsiniz. Paylaştığınız içeriklerin kontrolü tamamen sizdedir, kendinizi detaylı olarak tanıtabilir ya da gizli tutabilirsiniz. Çok sayıda kullanıcı Twitter hesabı oluştururken mükemmel profil oluşturmak için zaman harcıyor ancak profillerini güncel tutmayı unutuyorlar. Bu durum kendi profilini dinamik bir şekilde kullanmayı ihmal eden işletmeler için de geçerlidir. Gelin Twitter profilinizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için önem taşıyan 5 püf noktasını birlikte inceleyelim.

1) Logonuzu Güncelleyin:

Profil fotoğrafınız kaç yaşında? Twitter profilinizi birkaç gün mü yoksa birkaç yıl önce mi güncellediniz? Marka logonuz mümkün olduğunca yüksek çözünürlükte mi? Ya da web siteniz, diğer sosyal medya hesaplarınız ve markanızın kurumsal kimliği ile uyumlu mu?

Profil fotoğrafınız her attığınız tweet ile birlikte tekrar görüntülendiği için oldukça önemlidir. Yani eğer güncel değilse markanızın gücünü de azaltmış olursunuz. İster kişisel Twitter’ınızı kullanıyor ister Twitter’da marka adına bir iletişim sürdürüyor olun, her iki durumda da profil fotoğrafının siz ya da markayı en iyi şekilde yansıtması için altı ayda bir güncellenmesi iyi bir fikir olabilir.

2) Biyografinizi Yeniden Yazın:

Eğer 2 yıldır kayakla ilgilenmiyor (ya da bununla ilgili tweet atmıyorsanız) neden hala Twitter biyografinizin bir parçası? Twitter biyografinizi okumak ve güncellemek sadece birkaç dakika sürer. Eğer gerçekten profilinizi en iyi şekilde kullanmak istiyorsanız, biyografinizi güncel ilgi alanlarınız ile yeniden oluşturmanız gerekmektedir. Aynı şekilde Twitter’ı bir marka için kullanıyorsanız, biyografinize dönemsel olarak güncel promosyon ve kampanyalarınızı eklemeyi unutmayın!

3) En İyi URL’yi(kullanıcı adını) Seçin:

Web sitenize Twitter sayfanıza yönlendirme yapmak amacıyla Twitter kullanıcı adınızı(URL) eklemeniz sizin/markanız için faydalı olacaktır. Aynı zamanda Twitter URL’nizi Bit.ly gibi link kısaltma sistemleriyle kısaltarak, profilinizi direkt olarak kaç kişinin ziyaret ettiği gibi detayları öğrenebilirsiniz. Twitter kullanıcı adınız(URL), Twitter takipçilerinizle Twitter dışında da bağlantı kurmak için en güçlü yöntemdir, bu nedenle sizi en iyi yansıtan URL’yi seçmeye özen gösterin.

4) Kapak Fotoğrafınızı Belirli Aralıklarla Değiştirin:

Twitter kapak fotoğrafınız maksimum etki yaratmak için size iyi bir fırsat sunar! En iyi profiller güncel görseller kullanılarak hazırlanmış göz alıcı kapak fotoğraflarına sahip olanlardır. Kapak fotoğrafınızı birkaç haftada bir ya da ayda bir değiştirmeniz, takipçilerinizin profilinizi bu sıklıkta ziyaret etmelerine neden olacaktır. Bu iş özellikle markalar için iyi bir getiri sağlayabilir.

5) Listelerinizi Kısaltın:

Listelerinizin çeşitleri ve sayısı Twitter kullanıcısı olarak sizin hakkınızda çok fazla şey söylemektedir. Bu durum, takipçilerinizi nasıl organize ettiğinizi ve hangi konuların ilginizi çektiğini yansıtmaktadır. Profilinizin doğrudan bir parçası olmasa da, oluşturduğunuz listelerin sayısı kapak fotoğrafınızın altında görünmektedir. Bu nedenle, artık ilgili olmadığınız listelerden kurtulmak, sizin ve takipçilerinizin daha faydalı bulabileceği listeler bulmak için zaman ayırmak yararınıza olacaktır.

Markanıza Boomerang'ın 360 derece dijital çözümleri ile değer katmak ister misiniz? Bize Ulaşın