WHATSAPP ’A SNAPCHAT AYARI

  • Ekim 05, 2016

Facebook, Snapchat’ten ilham aldığı özelliklerini Instagram Stories’den sonra WhatsApp uygulamasında kullanmaya devam ediyor!

WhatsApp’ın bu yeni kamera özelliği ile artık fotoğraf ve videolara yazı yazıp, resim çizebilecek ve hatta emoji ekleyebileceksiniz. Snapchat’i kullananlar bu özelliğe aşina oldukları için rahatça adapte olacaklar ve zorluk çekmeyecekler.

Uygulamada, fotoğrafı çektikten sonra beliren ikonlar arasından kalem ikonuna tıklayarak resim çizmeniz mümkün olacak. Aynı zamanda yazının rengini ve stilini de değiştirebileceksiniz.

WHATSAPP’A SNAPCHAT AYARI

WhatsApp, Snapchat’ten esinlendiği ön kamera flaş özelliği sayesinde düşük ışıkta bile mükemmel selfie’ler çekmenize olanak verecek. Böylelikle az ışıkta bile fotoğraflarınızın kalitesi artacak. Aynı zamanda, fotoğraf veya video çekmeden önce ekranda parmağınızı aşağı yukarı sürükleyerek tek elle zoom yapabileceksiniz.

Bu yeni kamera özelliklerini Android telefonlarda bugünden itibaren ve iPhone‘larda ise çok yakında kullanabileceksiniz.

Türkiye’deki aktif sosyal medya hesaplarının büyümesi göz önünde bulundurduğumuzda, WhatsApp’a gelen bu yeni özellik ile Türkiye’deki kullanımının artması da söz konusu.

We Are Social’ın yapmış olduğu araştırmaya göre, WhatsApp Facebook’tan sonra ikinci en aktif sosyal medya platformu olarak konumlanmakta. Aşağıdaki grafikten anlaşılacağı üzere, Facebook markasının bünyesinde bulunan platformlar ilk üç sırada yer alıyor. Böylelikle, WhatsApp’ın bu yeni gelen güncelleme ile birlikte yerini sağlama alacağı kesin…

WhatsApp’a gelen bu yeni özellik ile Türkiye’deki kullanımının artması da söz konusu.

Boomerang İstanbul olarak, bu yeni güncellemeden dolayı biz de çok heyecanlıyız ve WhatsApp’ın bu yeni özelliğinin sosyal medyayı özellikle de Snapchat’i nasıl etkileyeceğini ilerleyen günlerde beraber göreceğiz.

Markanıza Boomerang'ın 360 derece dijital çözümleri ile değer katmak ister misiniz? Bize Ulaşın