WHATSAPP’TAN YİNE YENİ BİR ÖZELLİK: GÖRÜNTÜLÜ ÇAĞRI

  • Ekim 27, 2016

WhatsApp, geçtiğimiz günlerde Snapchat’e benzeyen bir güncellemeyle karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise, yeni bir özellik getirmeyi planlıyor: Görüntülü Arama!

WhatsApp, Android beta (test) ile görüntülü görüşme özelliğini yaygınlaştırmaya başlıyor. Bu özelliğin henüz test aşamasında olduğunu belirtmemiz gerek. Geniş kapsamlı bu test süreci ile görüntülü aramalardaki olası hataların düzenlenmesi planlanıyor. Buradan da anlayacağımız üzere, WhatsApp’ın uygulamanın kullanımını arttırmayı planladığı aşikâr. Bunun için bu beta (test) sürümüne kayıt olup bu özelliği deneyimleyenlerden biri olabilirsiniz. Peki, bu özellik nasıl çalışıyor? Arama butonuna dokunduğunuzda uygulama size sesli ve video araması opsiyonlarını birlikte sunacak.

Eğer siz de Android cihaz kullanıyorsanız, WhatsApp’ın en son beta sürümünden arama düğmesine bastığınızda, “Video Araması” ve “Sesli Arama” seçeneklerini göreceksiniz. Böylelikle, bu özelliği test etmiş olacaksınız!

WhatsApp, geçtiğimiz günlerde Snapchat’e benzeyen bir

Görüntülü aramanın WhatsApp’ın en rağbet gören özelliklerden biri olacağı kesin. WhatsApp bu yeni özelliğiyle hem markanın değerini daha da arttırmış, hem de bir milyardan fazla kullanıcının hayallerini gerçekleştirmiş olacak.

Boomerang İstanbul olarak, bu özelliğin WhatsApp’i nasıl etkileyeceğini biz de merakla bekliyoruz. Ayrıca, ilerleyen günlerde bu özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı ile ilgili bilgileri ve daha geniş analizini sizlerle paylaşıyor olacağız. WhatsApp’in bir sonraki adımı grup video aramaları olabilir! Bekleyip göreceğiz.

Markanıza Boomerang'ın 360 derece dijital çözümleri ile değer katmak ister misiniz? Bize Ulaşın