FACEBOOK’UN YENİ REKLAM FORMATI: COLLECTIONS

FACEBOOK’UN YENİ REKLAM FORMATI: COLLECTIONS

Boomerang İstanbul-FACEBOOK’UN YENİ REKLAM FORMATI: COLLECTIONS

article-img

Geçtiğimiz hafta içerisinde Facebook, ürün videosu, görselleri ve hatta Canvas stili elementlerini tek bir gönderi içerisinde paylaşmayı mümkün kılan yeni ve sürükleyici bir reklam formatı olan Collections’ı hayata geçireceğini duyurdu.
Her ne kadar bu yeni reklam formatının başlıca elementi video olacak gibi dursa da, reklam veren markaların isteğine göre Collections formatını sadece görsellerden oluşan ürünler de oluşturabilecek.
Reklam verenler, Facebook’un henüz uygulamaya konulmuş bu yeni reklamcılık formatı olan Collections’ı kullanabilmek için iki farklı seçeneğe sahip olacaktır.

Reklam verenler, Facebook’ta vitrine koymak istedikleri ürünleri ya kendileri seçip yayınlayacaktır ya da hangi ürünlerin vitrine koyulup satışa sunulması gerektiği kararını Facebook’a bırakacak.
Kararın Facebook’a bırakılması durumunda, Facebook, reklam veren markanın hali hazırda bulunan ürün kataloğuna göre sergilenecek ürünleri seçip, optimizasyonunu gerçekleştirecektir.
Böylelikle, her Facebook kullanıcısı alışveriş tercihine göre kendisine en yakın bulduğu ürün seçeneklerini Collections formatında görmüş olacaktır.